Ceny widoczne po zalogowaniu.

O nas


Źródłem, z którego wyrósł pomysł otworzenia w 2006 r. w Szczecinie nowej galerii sztuki współczesnej, była ambicja, by skojarzyć sztukę współcześnie tworzących artystów, głównie malarzy, z nabywcami i kolekcjonerami.

Galeria 111 znajdująca się przy ul. Plac Żołnierza Polskiego 11 (róg ul. Farnej) jest prywatną inicjatywą komercyjną.

Program wystawienniczy zakłada:

- cykliczne prezentacje aktualnej twórczości artystów stale współpracujących z galerią
- autorskie wystawy indywidualne
- tematyczne wystawy kuratorskie autorów z Polski i zagranicy

Cykl wystawienniczy przeplatany jest bieżącą prezentacją i sprzedażą prac ze stałej kolekcji galerii.

Galeria współpracuje głównie z twórcami uprawiającymi klasyczne malarstwo sztalugowe wywodzące się z nurtów sztuki zachodnioeuropejskiej. Chcemy pokazywać i promować prace, dla których inspiracją są dociekania nad uniwersalnymi pojęciami: piękna, harmonii, kompozycji i warsztatu artysty.

Jeśli chodzi o eksperymenty artystyczne, to w tej kwestii mamy nadzieję na współpracę z partnerami prywatnymi i instytucjami. Chcemy natomiast, by nasza galeria stała się synonimem dogodnych warunków zakupu obiektów sztuki, które mieszkaniom czy pomieszczeniom biurowym nadadzą ciekawy charakter i wprowadzą intrygującą atmosferę, którą tworzy pachnąca farba lub glina. Jednocześnie będziemy czuwać nad tym, by proponowane dzieła posiadały wysoką wartość artystyczną, warsztatową oraz atrakcyjną cenę - to dla nas przyjemność i obowiązek zarazem.

Galeria jest położona na głównym szlaku do znanych obiektów kultury. Jesteśmy w pełni świadomi, w jak znakomitym miejscu się znajduje, dlatego mamy nadzieję spotkać tu zarówno wszystkich szczecinian interesujących się sztuką, jak i gości odwiedzających nasze miasto.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzania naszej galerii. Serdecznie zachęcamy do czynnego lub biernego udziału w naszych projektach artystycznych.

Reprezentowani artyści: Halinka Nowicka, Agata Rościecha, Monika Krzakiewicz, Paweł Kotowicz, Adam Marczukiewicz, Maciej Woltman, Mikołaj Obrycki, Tomasz Klimczyk, Stanisław Mazuś, Michał Smółka, Janusz Kokot, Przemysław Cerebież-Tarabicki, Andrzej Kacperek, Marek Andała, Michał Bajsarowicz, Jacek Frąckiewicz, Stephane Karbowski, Wiktor Jędrzejak i Ryszard Szymański.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl